Sympozium ProMikro 2011

Kongres ProMikro 21.10.2011

Hlavním přednášejícím pátečního kongresu byl Dr. Peter Velvart ze Švýcarska. Jeho téma „Estetický přístup v managementu měkkých tkání v endodoncii a chirurgii“, nám umožnilo nahlédnout do světa praktické mikrochirurgie a pochopit benefity mikro – přístupu pro pacienta i ošetřujícího lékaře.

Po této velmi přínosné přednášce se chopil nelehkého úkolu (zaujmout  unavené publikum) MUDr. Jiří Škrdlant s přednáškou „Mikrochirurgický přístup v dentální implantologii“. Nejen díky k jeho praktických tipům a perfektně připraveným videím z praxe se mu to povedlo.

Náročný den zakončil MUDr. Daniel Jurga s přednáškou na téma „Dlouhodobě funkční dostavba zubu – přání či realita?“ Přednáška vyvolala rozsáhlou diskuzi, kterou nebylo lehké ukončit.

Worshop ProMikro 22.10.2011

Sobotní worshop patřil Vaniniho technice pod mikroskopem. Česky mluvící Dr. Tomas Lang z Německa byl jedinečný. Předal frekventantům mnoho praktických tipů a s obrovským nadšením se dělil o své zkušenosti. Entuziastický přístup všech zúčastněných podpořil vynikající atmosféru workshopu. K té přispěla také nenadálá návštěva prezidenta ESMD (The European Society of Microscope Dentistry) Philippa Van Audenhova. Jeho návštěva byla příslibem začlenění ProMikro do evropské organizace a také pozvánkou na kongres ESMD 2012, který se koná v Berlíně ve dnech 4-6. října 2012 (více na www.esmd.info/esmd2012/ ).

Děkujeme sponzorům Zeiss Czech Republic, Italdent s.r.o. a PURO-KLIMA, a.s. za podporu této vynikající akce.