Newsletter červenec 2013

Úvodník prezidenta MUDr. Jiřího Škrdlanta

O jistotách a nejistotách

Jak to tak v Čechách právě vypadá, nebudou mít letos novináři okurkovou sezónu. Policií vyvolaná vládní krize a následné jednání o vládě nové jistě přinese novinářům mnoho materiálu. Mohlo by se zdát, že práce politika, a to jakkoliv vysoko postaveného, je v současné době v Čechách velice nejistá. Jakási chůze po laně, kde může kdykoliv hrozit pád do vazební věznice.

Z tohoto pohledu je ta naše práce, naše řemeslo velmi jisté. To, co jsme se naučili, to co máme v hlavě a v rukách, nám nikdo nevezme. ProMikro je tu pro to, aby navyšovalo tento náš majetek, aby umožňovalo a usnadňovalo přístup k těm nejzajímavějším, nejnovějším informacím, aby nám pomáhalo ještě zvyšovat jistotu uplatnění na současném trhu stomatologických služeb.

Všem členům ProMikro a i všem ostatním zájemcům o dění v této odborné společnosti a samozřejmě všem zájemcům o špičkovou stomatologii přeji klidné léto a věřím, že se na podzim potkáme na některé z akcí společnosti ProMikro.

MUDr. Jiří Škrdlant
prezident odborné společnosti ProMikro o.s.

Co je již za námi

Jako vždy přinášíme přehled akcí společnosti ProMikro, které se v minulém období konaly. Neváhejte se k nám příště přidat! Naše setkání nejsou jen o odborném programu, ale také o přátelské a neformální atmosféře a zábavě!

XIII. setkání členů – Itálie

Naše tradiční zimní lyžařské setkání probíhalo v termínu 27.2. až 3.3.2013 v jihotirolském údolí Pustertal. Ubytování a odborný program probíhal v hotelu Bad Salomonsbrunn. K úspěchu akce přispěl kvalitně připravený odborný program a také úžasné možnosti sportovního vyžití a relaxace za přispění excelentně vydařeného počasí. více zde

XIV. setkání členů – Čeladná

V samotném srdci Beskyd, na Čeladné v hotelu Prosper se konalo ve dnech 21.- 22. června tradiční jarní setkání členů Promikra. Odbornou část okořenily prezentace dr. R. Hochenedera z Mnichova s jeho nekonvenčním, 20 letou praxí ověřeným implantologickým a protetickým konceptem okamžitého zatížení. více zde

A co je před námi? Kongres ProMikro 2013

Možná jste zaznamenali, že jsme minulý rok porušili tradici každoročního pořádní kongresu a kongres loni nebyl. Důvodem bylo zahájení spolupráce s evropskými organizacemi s obdobným zaměřením. Po jednání s prezidentem ESMD (The European Society of Microscop Dentistry) jsme se rozhodli, stejně jako většina národních evropských odborných společností, pořádat naše lokální kongresy každý lichý rok. V ten sudý rok pak bude probíhat mezinárodní kongres pod vedením ESMD.

„Když méně znamená více“, Humpolec 6.-7. září 2013
Hlavním přednášejícím bude Dr. Maxim Belograd s atraktivní prezentací endodontického protokolu „Ninja access“. Jeho přednáška na kongresu ESMD 2012 v Berlíně nás zaujala natolik, že jsme s jeho pozváním do Čech neváhali.

Neméně zajímavé budou také prezentace ostatních přednášejících: MUDr. Hany Zallmannové – Čechové, MUDr. Daniela Černého, MUDr. Jiřího Škrdlanta, MUDr. Ladislava Čechury a MUDr. Kamila Beneše. více zde

Novinky výrobců a dodavatelů našich „hraček“

Nikdo z nás nemůže plnohodnotně pracovat bez plnohodnotného technického vybavení. Podívejme se tedy, jaké novinky pro nás výrobci připravili a také jaké báječné nabídky dostaneme od našich stálých dodavatelů 🙂

Everydent

Dodavatel špičkových operačních mikroskopů značky Carl Zeiss nyní uvedl na trh mikroskop Carl Zeiss OPMI Pico dental s novými vylepšeními. Tím jsou varioskop pro větší zorné pole, LED osvětlení a integrovaná HD kamerou.

S novými funkcemi dentálního mikroskopu OPMI Pico mohou stomatologové v průběhu ošetření získat v zorném poli podstatně lepší přehled a orientaci, aniž by museli neustále přestavovat jeho pozici.

Integrované a bezúdržbové LED osvětlení umožňuje pohled téměř bez stínů a s kvalitou denního světla. Varioskop pro větší zorné pole a více flexibility. Nová verze OPMI Pico je první ve své třídě s funkcí manuálního plynulého Varioskopu. Tento objektiv umožňuje zubním lékařům  měnit  pracovní  vzdálenost  mikroskopu  v  rozsahu 120 mm (pracovní vzdálenost 190 až 310 mm). Průběh ošetření může být zaznamenáván a dokumentován pomocí integrované videokamery umožňující záznam v HD rozlišení.

„S tímto systémem dáváme našim zákazníkům výhody velkého chirurgického mikroskopu již ve střední cenové třídě: velké zorné pole a mnohem lepší zaostření“ říká Dr. Ludwin Monz, prezident a generální ředitel společnosti Carl Zeiss Meditec AG.

Spojení operačního mikroskopu OPMI Pico s tzv. MORA interfacem  (umožňující  naklonění  mikroskopu  v  pravo-levém směru bez pohybu okulárů a tím zabraňující naklánění hlavy operatéra), s novým Varioskopem ®  a s tzv. skládacím (foldable tube)  binokulárem  (umožňující  nastavení  okulárů  prakticky do jakékoliv pracovní pozice a prodloužení vzdálenosti mezi operatérem  a  pacientem)  nabízí  v  současné  době  bezkonkurenční míru ergonomie, kterou lze při práci s operačním mikroskopem ve stomatologii dosáhnout.

Integrovanou  full  HD  videokamerou,  LED  osvětlením,  Vari-oskopem ®  a skládacím binokulárem lze dovybavit i stávající OPMI Pico operační mikroskopy již nainstalované v zubních ordinacích.

CAMOSCI Czech s.r.o.

Dodavatel zobrazovací techniky pro stomatologii představuje tyto novinky:

Kaps mikroskopy v barevném provedení

V létě 2013 překonáváme hranici 50 mikroskopů Karl KAPS dodaných spol. CAMOSCI, specialistou na zobrazovací technologie. Při této příležitosti jsme si pro Vás připravili atraktivní letní barevnou novinku. Špičkový mikroskop ve Vaší oblíbené barvě, v odstínu, který nejlépe odpovídá ladění Vaší ordinace.

Jen v létě získáte KAPS 1100 balancing v barvě dle vlastního výběru s příplatkem jen 10.000 Kč. Možnost dodání mikroskopu v barevné kombinaci (RAL vzorník) demonstruje obrovskou flexibilitu a individuální přístup tohoto ověřeného německého výrobce mikroskopů. Více o mikroskopech KAPS

CBCT NewTom GiaNO

Špičkový panoramatický 2D + 3D (CBCT) systém je ideálním nejen pro implantology. NewTom GiANO splňuje vysoké nároky na optimální způsob řízení kinematiky, kvalitní zobrazení, ideální FOV s jednoduchým ovládáním zachovávající maximální bezpečnost pacienta. Přístroj vyhrává v porovnání se srovnatelnými přístroji své kategorie dle studie BENCHMARK 3D. O výborné volbě pro tento přístroj svědčí zvýšená poptávka ze strany implantologů i jiných specializací již od uvedení přístroje na trh. Neváhejte proto také Vy kontaktovat dodavatele spol. CAMOSCI, specialistu na zobrazovací technologie, a vyžádejte si demonstraci přístroje buď u českých uživatelů či přímo v zobrazovacím centru u výrobce.

Janouch Dental s.r.o.

Fotosan – přístroj na fototerapii použitelný v endodoncii, parodontologii a záchovné stomatologii.
více o tomto přístroji

Henry Schein

Na letošním IDS v Kolíně na Rýnem byly rovněž představeny novinky systému CEREC. Při aplikaci těchto novinek na českém trhu pomáhá firma Henry Schein. Více viz Leták IDS news 2013

Newsletter pro zubní lékaře

Nejste členem, ale přesto Vás zajímá dění v ProMikro? Objednejte si náš bezplatný Newsletter.
Bude Vás bezplatně a pravidelně informovat o novinkách, zajímavostech a školeních v oboru mikroskopické stomatologie.

Přihlásit se k odběru

Chcete získat nové praktické informace?

Nepřehlédněte vzdělávací akce členů ProMikro!

MUDr. Jiří Škrdlant
Postendodontické ošetření 27.9.2013
Marketing a management 22.11. 2013
více na www.iloveendo.com

MUDr. Ladislav Čechura
Použití operačního mikroskopu v endodoncii. Praktická stáž, 23.9. 2013. Praha, Krejcarek.
Kontakt: mudr.cechura@seznam.cz

CAMOSCI Czech s.r.o.
Konference „FOKUS 2013“ – 20.-21.9.2013
Konference se soustředí na zásadní téma současnosti – možnosti využití 2D a 3D zobrazovacích metod ve stomatologii.
Z přednášejících vybíráme MUDr. P. Abelovský,  MUDr. P.  Barták, MUDr. F. Donev, MUDr. J. Hrkal, MUDr. J. Škrdlant.
informace a přihlášky
pozvánka na konferenci

Dentamed
pozvánka na endodontické školení
termíny akcí září – prosinec po celé ČR

Henry Schein
leták vzdělávacích akcí Podzim – zima 2013

Rosteme jak houby po dešti

Členská základna odborné společnosti ProMikro se trvale zvětšuje. Rozšiřte naše řady, jako to udělali v posledních měsících níže uvedení kolegové.

MUDr. Ronadl Jurga
I na Slovensku se nám základna Promikra rozrůstá, dalším členem slovenské části Promikra se stává Ronald Jurga z rodinné praxe v Piešťanech, který sbíral několik let zkušenosti ve Velké Británii a Irsku.

MUDr. Markéta Bartůňková
Říká: „Protože OM je velice návykový, budou ordinace které zakládám v Litoměřicích, taktéž vybaveny OM.“

MUDr. Jaroslav Louda
Ke svému členství říká: “Témata, která jsou na akcích Promikra prezentována, jsou pro mě velice poučná a vždy se dozvím něco nového, co můžu uplatnit i v naší „vesnické“ praxi  a posune mě to v moji práci vždy o něco výše.“

MUDr. Pavel Kusák
staronový člen z Ostrožské Nové Vsi, který by rád práci pod mikroskopem zařadil do své každodenní práce, a tak na svém pracovišti pořizuje další mikroskop.

MUDr. Jan Špiller a Dr. Jan Duba
vůdčí tváře pražské zubní praxe Podkovka

MUDr. Jaroslav Rous
působí jako odborný asistent na LF UK v Plzni a zároveň provozuje privátní praxi ve Spáleném Poříčí

MUDr. Igor Kuczinský
ostravský zubní lékař, kterého, jak sám říká, „svět pod zvětšením naprosto uchvátil a nadchnul“.

Ze zákulisí práce výkonného výboru společnosti ProMikro

Nově zvolený výkonný výbor a kontrolní komise se postupně ujímají své standardní práce. Pravidelná jednání výboru probíhají formou skype konferencí. Práci členů výkonného výboru jsme mohli ocenit při našich dvou letošních setkáních členů, jejichž organizace byla velmi dobře připravena. Nejnáročnější letošní akcí je nepochybně kongres ProMikro, který je v současné době hlavním předmětem práce výkonného výboru a kongresové komise. Ale ani sebelépe připravená akce nebude úspěšná bez vás – posluchačů. A tak přijďte a podpořte ProMikro!